Vēsture Ziņas Foto Sprediķi (mp3) Māksla Grāmatas Saites RRBD iesaka
Ziņas

 
Dievkalpojuma kārtība

Svētdienas skola

Reformātu ticības mācības katehēze

Mājas grupas

Nometnes

Sadarbība ar bērnu namu

Mācītāja pieņemšanas laiki

Jaunumi un aktualitātes


Sadarbība ar bērnu namu

Kādā no RRBD trešdienas mājas grupas sanāksmēm aizsākās diskusijas par ticības izpaušanu darbos. Palēnām izkristalizējās ideja, ka vēl bez individuālām mūsu katra kā kristieša ikdienas gaitām, derētu aktivizēt palīdzību bāreņiem kādā no Latvijas patversmēm. Sākotnēji vēl nenojaušot, cik daudz laika, pūļu un enerģijas tas prasīs, tika nolemts doties uz Lodes bērnu namu, kurš atrodas netālu no Igaunijas robežas. Tur tiek aprūpēti 34 bērni vecumā no 3-18 gadiem Pēc pirmajām tikšanās reizēm ar šī bērnu nama darbiniekiem, konstatējām, ka šie cilvēki nesavtīgi dalās ar bērniem savās zināšanās un mīlestībā . Mēs daudz ko varējām mācīties no viņiem, pie reizes novērtēt savus resursus un motīvus, kāpēc turpināt un kā veidot sadarbību.
Trijatā (Marta Jurjāne, Ieva Dalbiņa, Aiga Rozīte) lielos vilcienos izstrādājām plānu, kura realizācijā iesaistījām daudzus draudzes locekļus. Tā kā visvairāk bērni novērtē veltīto laiku un uzmanību, ilgojas pēc kopīgām aktivitātēm, tika sagatavotas nodarbības radošajās darbnīcās – rokassprādžu pīšanā, gleznošanā, biezpiena tortes “cepšanā”, šaha figūru griešanā. Kopā gājām peldēties ezerā, vakarā skatījāmies filmu “Nārnijas hronikas/Lauva, ragana un drēbju skapis”. Pēc tam pārrunājām redzēto. Protams, neizpalika ugunskurs! Trešajā braucienā noorganizējām orientēšanās pasākumu ,,Gājiens pa tuksnesi’’. Laicīgi bija sagatavotas ceļojuma grāmatiņas un diplomi. Tā kā Marta Jurjāne Iļģuciema cietumā māca gleznošanu – turp laicīgi nogādājām dzijas, un sievietes uzadīja bērniem skaistas zeķītes, tās aizvedām bērniem. Bērni, savukārt, uzgleznoja pateicības gleznas, kuras tiks dāvinātas adītājām.
Nākošajā braucienā ir doma veidot leļļu teātra festivālu ar Bībeles stāstiem, kā arī paredzēts bērniem stāstīt par saudzīgu attieksmi pret apkārtni.
Bezgala liels paldies ikvienam, kurš ieguldīja savu artavu braucienos uz bērnu namu!

Aiga Rozīte